Blog

Úvod » Blog » Agregace - o co se jedná?

Velmi častý dotaz, se kterým se jako internetový poskytovatel setkáváme je „Co to je vlastně ta agregace?“ a my na ní vždy rádi odpovíme. Stejně jako si vše vysvětlíme v tomto článku.

Agregace je svým způsobem „sdílené připojení“. Nejlépe si to vysvětlíme na příkladu. Většina z nás se jistě pohybovala po pražském metru. Je to podobné jako když jedete metrem v 7 ráno. Všichni jedou do práce, vy vystoupíte např. na Muzeu a chcete se dostat ze stanice, ale všichni se mačkají k eskalátorům a tvoří se dlouhá pomalá fronta. Tohle se Vám už však nestane po 23h. v noci, kdy prakticky po metru i eskalátorech běháte a nikdo Vás nezdržuje.

Stejně tak je to s agregací. Čím více lidí se chce ve stejnou chvíli připojit, tím větší fronta se tvoří a rychlost je tudíž pomalejší.

Agregace se uvádí v určitém poměru A:B, kdy A představuje minimální podíl rychlosti a B maximální možnou rychlost.

V naší síti využíváme agregaci 1:10, čili pokud máte náš tarif 30Mbps pro download (stahování) a 20Mbps pro upload (nahrávání), může tato rychlost klesnout maximálně na 3Mbps pro download a 2Mbps pro upload, níže však ne.

Pravděpodobnost, že tato situace nastane je ale velmi malá. Jelikož by se muselo připojit ve stejnou chvíli velké množství zákazníků společně s Vámi.

Většina internetových poskytovatelů schovává svou agregaci za slovíčkem AŽ a skutečnou hodnotu uvádějí až někde hluboko ve smluvních podmínkách.

My se za svou agregaci nestydíme a každého zákazníka o ní aktivně informujeme. Navíc se stále více snažíme inovovat naší síť, abychom Vám mohli poskytnout co nejkvalitnější a nejrychlejší internet.

Zpět na výpis


Zákaznické centrum: 326 100 000
© 2014 Cerberos s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Ochrana osobních údajů
Vyrobilo: Cliquo | B interactive