Blog

Úvod » Blog » Agregace - o co se jedná?

LIBEREC >> JDĚTE PO ŠIPKÁCH!

Palác Syner v Liberci je v plné rekonstrukci a tak je pro některé z vás obtížné dostat se k nám na Libereckou pobočku.

V paláci Syner jsme označili ŠIPKAMI cestu od hlavního vchodu hotelu Pytloun, který je asi 30m vlevo od původního vchodu, přes výtah až ke vstupním dveřím našeho zákaznického centra.

Velmi častý dotaz, se kterým se jako internetový poskytovatel setkáváme je „Co to je vlastně ta agregace?“ a my na ní vždy rádi odpovíme. Stejně jako si vše vysvětlíme v tomto článku.

Agregace je svým způsobem „sdílené připojení“. Nejlépe si to vysvětlíme na příkladu. Většina z nás se jistě pohybovala po pražském metru. Je to podobné jako když jedete metrem v 7 ráno. Všichni jedou do práce, vy vystoupíte např. na Muzeu a chcete se dostat ze stanice, ale všichni se mačkají k eskalátorům a tvoří se dlouhá pomalá fronta. Tohle se Vám už však nestane po 23h. v noci, kdy prakticky po metru i eskalátorech běháte a nikdo Vás nezdržuje.

Stejně tak je to s agregací. Čím více lidí se chce ve stejnou chvíli připojit, tím větší fronta se tvoří a rychlost je tudíž pomalejší.

Agregace se uvádí v určitém poměru A:B, kdy A představuje minimální podíl rychlosti a B maximální možnou rychlost.

V naší síti využíváme agregaci 1:10, čili pokud máte náš tarif 30Mbps pro download (stahování) a 20Mbps pro upload (nahrávání), může tato rychlost klesnout maximálně na 3Mbps pro download a 2Mbps pro upload, níže však ne.

Pravděpodobnost, že tato situace nastane je ale velmi malá. Jelikož by se muselo připojit ve stejnou chvíli velké množství zákazníků společně s Vámi.

Většina internetových poskytovatelů schovává svou agregaci za slovíčkem AŽ a skutečnou hodnotu uvádějí až někde hluboko ve smluvních podmínkách.

My se za svou agregaci nestydíme a každého zákazníka o ní aktivně informujeme. Navíc se stále více snažíme inovovat naší síť, abychom Vám mohli poskytnout co nejkvalitnější a nejrychlejší internet.

Zpět na výpis


Zákaznické centrum: 326 100 000
© 2014 Cerberos s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Ochrana osobních údajů
Vyrobilo: Cliquo | B interactive