Blog

Úvod » Blog » Budoucnost nebo zánik televizního vysílání?

Technologie jdou raketově kupředu. internet se stal součástí našich každodenních životů. Je čím dál častější, že náš volný čas trávíme právě v online prostředí, kde hledáme zábavu, informace a komunikujeme s přáteli. Jak v dnešní době obstojí běžná televize? Jakou má budoucnost? Zeptali jsme se majitele společnosti Cerberos, pana Jaroslava Polívky.

 

Díváte se na televizi často?

Budete se možná divit, ale televizi nemám doma vůbec.

 

Vůbec? Mohu se zeptat proč?

Cerberosem trávím svůj veškerý čas, když už si najdu chvíli k odpočinku, neustálé reklamy a nezajímavé pořady mě k televizi rozhodně nepřitáhnou.

 

Reklamy obtěžují skoro každého, ale určitě se dají nalézt i zajímavé pořady, nemyslíte?

Tak určitě. (smích) Jde právě o to, že i když naleznete pořad, který je pro Vás zajímavý, reklamy jeho kvalitu ihned snižují, berou Vám čas a to nemluvím o tom, že musíte sedět u televize právě v tu chvíli, kdy ho vysílají. To jsou základní předpoklady k tomu, že televize tak, jak jí dnes známe, brzy skončí.

 

Tím myslíte, že se přestane televize vysílat úplně?

Nikoliv. Dojde však k přechodu na vysílání po internetu, změně jejího obsahu a především v možnostech sledování televize.

 

Není to trochu předčasné tvrzení? Vždyť průměrný Čech stráví u televize 3 hodiny denně.

Ale z toho je běžně 40 minut reklam a minimálně 20 minut pořadů, které ani vidět nechtěl. To je čas, který Vám nikdo nevrátí. Televize s budoucností je ta, která Vám čas nebere, ale šetří. Moderní televize má být taková, jakou jí chcete Vy. Nikdy ne opačně, proto je změna nevyhnutelná.

 

Mluvil jste o nových možnostech sledování televize, jaké to jsou, využije je vůbec někdo?

Díky internetové televizi budu mít možnost zpětného přehrávání pořadů, abych nemusel být v konkrétní čas u obrazovky. Zastavení i právě vysílaného pořadu kdykoliv, když si chci odskočit nebo probrat něco s rodinou a nečekat na reklamu, která je mnohem delší než potřebuji. Snadné nahrávání pořadů dle názvu a nikoliv tak, že budu hledat přesný čas jeho vysílání. Uložení na online disk, abych nepotřeboval žádné další nahrávací a úložné zařízení, na které se akorát práší.

 

Tohle všechno bude moje televize umět?

Samozřejmě. Další z možností je sledování nejen na klasické televizi, ale také počítači, tabletu nebo telefonu, jednoduše na tom, co mám po ruce. Každý člen rodiny může v tu samou chvíli sledovat svůj oblíbený pořad na jiném zařízení, táta fotbal, máma cestopisy, děti pohádky, záleží jen na Vás. Většinu kanálů si navíc můžete pustit i na chalupě, v lese, kdekoliv, kde se připojím k internetu.

 

Vypadá to, že se s televizí budou dít velké věci. Kdy myslíte, že to bude v budoucnu běžné?

Již nyní, v tom je ten vtip. Například naše společnost tuto novou televizi s názvem SLEDOVÁNÍ TV spustila nedávno a je pro naše zákazníky dostupná všude, kde máme pokrytí.

 

Děkuji za Váš čas. Můžete říci něco závěrem? 

Šetřete s Vaším časem. Když televizi, tak chtějte takovou, která Vás poslouchá.

Zpět na výpis


Zákaznické centrum: 326 100 000
© 2014 Cerberos s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Ochrana osobních údajů
Vyrobilo: Cliquo | B interactive