Blog

Úvod » Blog » Kam kráčí ten náš bezdrát?

Přístup k rychlému internetu může být pro rodinné domy trochu oříšek. Jaké jsou možnosti kvalitního a rychlého internetového připojení a co mohou zákazníci očekávat? A proč připojení po optice najdete v rodinném domě jen ojediněle a jaká je kvalita přenosu internetu tzv. „bezdrátem“? Odpovídá Jaroslav Polívka, majitel společnosti Cerberos.

 

Pane Polívko, můžete našim čtenářům říct, jak je možné zavést internet k zákazníkovi v rodinném domě? 

Máte dvě možnosti. Optickou nebo metalickou sítí, jejíž vybudování a zavedení do rodinného domu je finančně a časově velmi náročné - to jste připojeni tzv. kabelem. Nebo „bezdrátem“ - vzduchem, což je trochu levnější varianta, kterou se dokážeme dostat i do méně přístupných míst, například do rodinných domů.

 

Pokud bydlím v rodinném domě, tak mám možnost připojení především „bezdrátem“. Jak by taková profesionální instalace „bezdrátu“ měla probíhat? 

Ve stručnosti. Celá instalace trvá zhruba 2-3 hodiny a provádí ji naši zkušení a velmi šikovní technici. Nejprve zjistí přímou viditelnost z domu na vysílač. Pokud je vše v pořádku a výhled je čistý, namontují na rodinný dům směrovou anténu, která již v sobě obsahuje, naším technikem nakonfigurované elektronické zařízení. Pak již jen stačí natáhnout od antény k PC nebo wiri-routeru venkovní kabel černé barvy, provést konfiguraci PC nebo wifi-routeru a vše zabezpečit přístupovými hesly. 

 

Říká se, že internet „vzduchem“ je oproti optice pomalejší, navíc jeho rychlost může ovlivňovat počasí a třeba další přístroje v blízkosti. Je to pravda?

To vždy záleží na konkrétním provedení a technologiích, které byly použity. Pokud signál internetu vedete přes mnoho bodů a vysílačů, neděláte pravidelnou údržbu a neinvestujete neustále do sítě, pak se rychlost může snižovat s přibývajícími zákazníky (což je ovšem stejné i u optické nebo metalické sítě) a signál může ovlivnit i sníh a déšť. My tyto potíže minimalizujeme tím, že průběžně investujeme do moderních technologiích, kvalitního provedení práce a neustále vysílače inovujeme. V posledním půl roce jsme nakoupili nejnovější technologie a do konce tohoto roku máme v plánu dokončit rekonstrukci celé naší sítě. Další možností, která může internet zpomalovat, a co si zákazníci často neuvědomují, je samozřejmě stáří a zabezpečení jejich počítačů. Pokud zákazník využívá nekvalitní antivirové a jiné bezpečnostní programy, pak tyto antiviry mohou připojení zpomalovat nebo i blokovat, případně propustit vir, který počítač následně dále zpomaluje. Další velké ovlivnění způsobují wifi-routery, které svým stářím a kvalitou velmi ovlivňují veškeré datové přenosy.

 

Jak rychlý lze tedy internet po bezdrátové síti v rodinných domech mít? A je možné si na něm spustit třeba i televizní vysílání? 

Toto je téma na samostatný článek. Ale ve zkratce se dá říci, že rychlost po „bezdrátu“ je srovnatelná s připojením po optické síti. Po „bezdrátu“ můžete do rodinného domu přenášet rychlost třeba i 1 Gbps, ale to je pak již otázka ceny takovéhoto řešení. Naše firma v tuto chvíli nově nabízí nejvyšší rychlost na trhu po „bezdrátu“ a to 30/20 Mbps. Také nyní zásluhou těchto obdivuhodných rychlostí nabízíme pro rodinné domy i službu SLEDOVÁNÍ TV.

 

Internetová TV po bezdrátu?

Ano, přesně tak. Rodinné domy v Mladé Boleslavi a okolí jsou naší prioritou a proto jsme se rozhodli investovat v tomto roce několik milionů korun a nabídnout zákazníkům v rodinných domech i TV po internetu tam, kde se to zdá být na první pohled nemožné.

Zpět na výpis


Zákaznické centrum: 326 100 000
© 2014 Cerberos s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Ochrana osobních údajů
Vyrobilo: Cliquo | B interactive